BT Content Slider

2019 - T3 noční Vrdy

Vítězem sestava Old Wanderers

 

Jubilejní 20.ročník posvícenského turnaje se konal ve Vrdech. Možná bylo lepší zresetovat počítadlo před pěti lety, kdy se výrazně změnil formát události. Přesun do nočních hodin umožnil se trochu odlišit od ostatních turnajů a trochu bojovat s klesající účastí se kterou bojují v podstatě všechny turnaje.

Formát zůstal jako v předešlých letech. Rozvěsit 4500W halogenového světla kolem hřiště, přivítat účastníky - letos osm sestav, o to ale kvalitnější:

1. Vrdy A - Filip Halva, Jakub Spousta, Dušan Moc

2. Old Wanderers  - Rezek, Matyášek, Kyli

3. Kučerka - Martin Libal, Dan Felgr, Lukáš Žaloudek

4. Vrdy α - Řeka, Míra Havránek, Michal Němec

5. Černé Ovce - Michal Kašpárek, Ondřej Kašpárek,  Lumír Červinka

6. Kozlíci Smidary - David Zvoník, Kamil Wojcik, Patrik Lubas

7. Žďár - Daniel Novotný, Martin Šoupal, Pospíšil

8. Kyselý pták - Lukáš Flaks, Petr "Sejček" Sýkora, Jan "Geba" Kysilka

Hrálo se tedy na jednom hřišti, tři dopady, dva vítězné sety, třetí od pětek, od semifinále celý. Dvě základní skupiny, osmičlenné play-off.

Počasí bylo letos chladnější a v pátek dopoledne slušně zapršelo. Nakonec se ukázalo, že to bylo akorát na zakropení hřiště, které zůstalo po celou noc v perfektním stavu. V noci nebylo rozhodně teplo, ale žádný problém.

V základních skupinách žádné velké překvapení, řada vyrovnaných soubojů, zejména ve sk.B. Ve čtvrtfinále se ukázalo, že los do základních skupin byl poněku nevyvážený. Do semifinále nepostoupil nikdo ze sk.A. Překvapivé to bylo zejména u seskupení kolem Lukáše Flakse, které s přehledem vyhrálo skupinu a šlo na sestavu veteránů, která si ve sk.B nepřipsala ani jedno vítěství. Old Wanderers v další třísetové bitvě v semifnále přetlačili sestavu Jizerního Vtelna. Druhém semifinále podlehla adoptovaná sestava domácích (jinak Modřice) Žďáru. V souboji o třetí místo bylo evidentní, že Vtelno chce víc a tak si došlo pro vítěství.

Finále začalo jednoznačně lépe pro Žďár. Rychle vyhrálo první set a už se zdálo, že jim nic nestojí v zisku trofeje. Ale sestava veteránů se semkla a začala tlačit a překvapivě získala druhý set. A rychlý nástup do setu třetího ji posunulo na třetí místo. Ze strany veteránů to byla úchvatná jízda a lekce efektivitě.

Jirka Kyliánek zároveň ziskem trofeje oslavil životní jubileum.

Kompletní výsledky níže.

Foto a Záznam.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1