Rok 2016

Těsně před zahájením sezóny určitý jedinec odešel na hostování do Slavoje Vrdy. Navíc značná část hráčů nebyla schopná říct, zda budou chodit na zápasy pravidelně a tak bylo rozhodnuto, že se Čáslav zúčastní pouze okresního přeboru a opustí krajské soutěže.

Okresní přebor se ukázal býti velmi zajímavou soutěží. Jednak nezvykle vysoký počet účastníků - deset kousků a navíc se v něm objevila řada zajímavých hráčů. V dresech Sázavy a Vavřice se ukázalo hned několik ex-krajských hráčů a i ex-ligový Ptáček. Hrálo se systémem každý s každým dvoukolově a tak zápasů byla přehršel. Hrála se i dvě dvoukola, což byly velmi zajímavé soboty. Čáslav si vedla velmi dobře. Základ krajského družstva 2015 (Hykel, Dostál, Kutílek) doplnila řada hráčů a zejména pak Lukáš Žaloudek, který ve svojí první sezóně velmi rychle zlepšoval a stal se základním pilířem týmu. Po dramatické koncovce nakonec druhé místo a postup do kraje, protože vítěz z Vavřince nahoru nechtěl.
Přehled okresu 2016 zde.

Čáslav v roce 2016 úspěšně obnovila práci s mládeží. Z Vrdů přišli Macoun a Špičák, z Golčova Jeníkova pak Lipták, Mrkvička, Dibelka a Šimerka. Přidalo se i pár místních. Čáslav se zúčastnila všech dorosteneckých turnajů a to jak v kategorii dorostu tak i žáků. Mirek Lipták získal titul nejúspěšnějšího dorostence a Čáslav první místo mezi dorostenci.

Turnaje začaly v hale a to 3. ročníkem klubového memoriálu a poté 22.ročníkem O pohár ONS. Dále se aktivity přesunuly ven. Nejprve mládež - přebor dvojic, pak sokolský Župní přebor. opět mládež a to trojky a pak konečně už Čáslavská pata. Na podzim se ještě provětrali veterání a zakončení sezóny - Poslední venkovní smeč.  A mezi svátky o rok později 4.ročník memoriálu.

Zimní přestávka byla důslednou přípravou na nadcházající sezónu. Mládež pilně a pravidelně trénuje a i mužský tým posiluje. Upsal se zbytek Žaloudků (Václva jr a Václav Sr), protože Lukáš se tak dobře osvědčil. Honza Vavřina přestoupil z Vrdů, Vachové přišli na hostování do Áčka. Ríša Laczko obnovil hráčskou kariéru a taky Kuba Fíla. Budou tedy postaveny okresní Béčko, krajské Áčko a mládež coby dorost i žáci.

Soupiska mužstva pro rok 2016

Souhrn článku za rok 2016

a videa na youtube.

posledni_smec.jpg