BT Content Slider

kvalifikace o "II.ligu": Dříteň

sk.B: 1.Legendy, 2.Hlinsko, 3.Třebíč

Letos se kvalifikace o postup do nejnižší ligové soutěže zúčastnilo 6 celků. Bylo rozlosováni do dvou skupin po třech a jedna skupina se hrála na Pankráci a druhá v Dříteni, což je obec schovaná ve stínu temelínských chladících věží.

Pořádajícím celkem v Dříteni je nově zformovaný klub NK Legendy, který je postavený z bývalých hráčů Dynama České Budějovice a do budoucí sezóny se má navíc posílit o další hráče. V současném složení byl nejvýraznějším tahounem ex-extraligový Honza Vondrášek. Současný nedostatek hráčů se nepříjemně projevil v této kvalifikaci. Ráno se při rozcvičení zranil jeden hráč - Legendy byli v šesti a v druhém utkání proti Hlinsku se zranil další a musela být skrečován druhá odvetná trojka.

Další týmy v kvalifikaci byla Třebíč a Hlinsko. Třebíč byl jediná, která si dovezla nějaké hráče navíc. I Hlinsko bylo jen v šesti. 

První utkání bylo Třebíč vs Legendy. Třebíč začala lépe, vyhrála první set, následující ale prohrála. Stejně tak i v další dvojice a ve trojkách byly už výrazně lepší Budějovice. Hru Třebíče sráželo především těžko uvěřitelné množství nevynucených chyb. 5:0.

Hlinsko mělo jako základ trojku Dana Novotného a bratří Urubčíků. Ty mimochodem za celý den neprohrály ani jednu trojku, ztratily jen jeden set a soupeři proti nim uhráli v průměru pět míčů za set. Její poset - Dan Novotný s Romanem Urubčíkem prohrály jen jednu dvojku a to proti Legendám. Zbytek týmu přispěl extra důležitým vítězstvím v odvetné trojce proti Třebíči, díky kterému Hlinsko vyhrálo nad Třebíčí 5:4.

V posledním utkání dne zvítězili Legendy nad Hlinskem 5:3 a to přesto, že skrečovali druhou odvetnou trojku.

Letos je to s kvalifikací takové divné. V sobotu jsme se dozvěděli kdo se kvalifikoval, bohužel zatím netušíme do čeho. Více informací nastíní ligový seminář 27.10. a snad jasně definuje budoucnost ligových soutěží.

Ze skupiny B tedy postupují Legendy, které výrazně posílí o další hráče Dynama České Budějovice, takže o jejich prospekty se obávat nemusíme. Hlinsko si postup taktéž vybojovalo, ale vzhledem k úzkému kádru je budoucnost v lize nejistá.

Zápisy níže.

FotoZáznam.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1